rFanatic.pl - Internetowa Liga Wyścigowa Logo
Aragon-wraca-do-lask-Ligi-rFanatic

Aragon wraca do łask Ligi rFanatic

Przed nami 6 runda, czyli GP Hiszpanii

Tor Ciudad del Motor de Aragón lub po prostu Motorland Aragón jest torem wyścigowym znajdującym się niedaleko miasta Alcañiz w Hiszpanii. Tor ten bardziej znany jest kibicom Moto GP, ponieważ od 2010 roku jest jednym z czterech Hiszpańskich torów, na którym goszczą kierowcy tej klasy. Tor został zaprojektowany przez naczelnego architekta torów F1 Hermana Tilke, i jeździ się na nim w ruchu przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Obiekt został zaprojektowany, aby wokół toru znajdował się trzy strefy:

  • Park technologiczny

  • Teren sportowy

  • Teren rekreacji i kultury

 W parku technologicznym znajdą się instytuty badawcze i oświatowe skupione wokół branży motoryzacyjnej. Strefa sportowa zawiera boisko, tor do wyścigów samochodowych i motocyklowych, tor kartingowy oraz różne tory żwirowe. Natomiast dział rozrywki i kultury jest wyposażony w hotel, centrum biznesowe i sklepy.

Dla Ligi rFanatic jest to 6 eliminacja Mistrzostw, tor wraca do łask po 3 sezonach przerwy, i dla wielu kierowców będzie zupełnie nowym doświadczeniem, ponieważ zupełnie go nie znają.

Po GP Monaco i zwycięstwie Satcha (co prawda po karach, ale zwycięstwo to zwycięstwo), w klasyfikacji generalnej w TOP 3 mamy straszny ścisk, nadal przewodzi Bosla, ale drugi Satch traci do niego zaledwie 1 punkt, z kolei trzeci Empidi 8 punktów, to zapowiada ogromne emocje w gorącej Hiszpanii, gdyż po tej rundzie możemy mieć zmianę lidera Klasyfikacji Generalnej.

W Ferrari na pewno liczą, że do tego nie dojdzie i Bosla pojedzie wyścig bez żadnych błędów i kolejny raz przyprowadzi Zespół z Maranello na najwyższym stopniu podium. Dzięki świetnej jeździe Bosli i konsekwencji Lucasa zespołowi Ferrari udało się zdobyć swój cel na wyścig w Monaco i wskoczyć na 1 miejsce w klasyfikacji konstruktorów, co prawda wyprzedzają Cadillaca zaledwie o 2 ''oczka'' ale prowadzą. Jedyną osobą, która może narzekać jest Norbert, kierowca Ferrari po kolizji z Lebronem przedwcześnie zakończył udział w Monaco, i co raz częściej zaczynają pojawiać się głosy czy aby na pewno Norbi radzi sobie z tak wielką presją, jaka towarzyszy kierowcy jeżdżącemu w tak Legendarnym Teamie jakim jest Ferrari. Na pewno Norbi i Lucas dla których jest to debiut na torze Aragón będą chcieli dać z siebie jak najwięcej w tym wyścigu.

W zespole Cadillac jest połowiczna radość, na pewno cieszy fakt, że do rywalizacji powrócił Dawid Kukurowski, który od razu wskoczyl na podium w Monaco, ale niepokoi awaryjność samochodu Adrianachelsea, który po raz drugi nie ukończył wyścigu, z kolei Lebron może mówić o ogromnym pechu gdy już zdawało się, że uda mu się wskoczyć na podium w Monaco, kolizja z Tomiskymem (Razer) pokrzyżowała jego plany. Tak więc zespół Cadillac przyjeżdża do Hiszpanii ''rządny krwi'' i chce wrócić na miejsce które uważają dla siebie za najodpowiedniejsze czyli Liderowanie w Klasyfikacji Konstruktorów.

Natomiast Zespół SKY przyjeżdża do Hiszpanii podbudowany powrotem za kierownicę FullKERSa, który najprawdopodobniej gdyby nie awaria mógł skończyć wyścig w Monte Carlo na podium, z kolei Empidi gdyby nie własne błędy również mógł mieć podium, ale los zgotował dla obu kierowców inny scenariusz i obaj przyjeżdżają na Aragón aby odrobić straty do TOP3 Konstruktorów.

Z kolei w szampańskich nastrojach do Hiszpanii przyjeżdża Zespół Volkswagen Red Bull, Satch pomimo utraty na początku wyścigu w Monaco obu skrzydeł, po powrocie na tor jechał konsekwentnym świetnym tempem i dojechał na P2, ale po obradach Rady FIA, przyznano mu zwycięstwo dzięki karze nałożonej na Boslę, Satch na pewno wolałby sam wywalczyć zwycięstwo na torze a nie ''przy zielonym stoliku'' ale na pewno mimo wszystko wygrana go bardzo cieszy, tym bardziej, że zbliżył się na 1 punkt do Lidera Klasyfikacji Generalnej. Niestety dla VW RBR kolejnego wyścigu nie ukończył MisieQ, czyżby wracały demony z poprzedniego sezonu? Kierowca na pewno na Aragón będzie chciał udowodnić, że nic takiego nie ma miejsca i potrafi znowu zdobywać punkty.

Jedynymi niezadowolonymi po weekendzie w Monaco, są szefowie Razera, Haasa oraz Sano, co prawda Tomiskym (Razer) i Okti123 (Haas) dojechali odpowiednio na P6 i P7 ale gdyby nie błędy mogliby walczyć o wyższe lokaty, z kolei Demon z powodu awarii musiał przedwcześnie wycofać się z rywalizacji, chodzą słuchy, że kierowca Sano rozwiązał kontrakt z zespołem i prawdopodobnie w tym sezonie już nie wystartuje. Zespoły Razer i Haas na pewno będą chciały pokazać w Hiszpanii, że nie są tylko chłopcami do bicia i sprawcami ''Crash Derby''.

To tyle informacji przed zagadkowym wyścigiem o GP Hiszpanii.

Kto zwycięży? Czy będziemy mieli zmianę liderów w obu Klasyfikacjach?

Tego wszystkiego i jak zawsze jeszcze więcej dowiemy się już w niedzielę po wyścigu o GP Hiszpanii.

 

Serdecznie Wszystkich Zapraszamy

 

A oto kilka wypowiedzi kierowców przed rywalizacją na torze Aragón:

Bosla (Ferrari, Lider Klasyfikacji Generalnej):

W tym roku sezon jest bardzo nieprzewidywalny. Widać od początku dominują Cadilaci oraz nasz team czyli Ferrari . Podczas GP Hiszpanii nie nastawiam się na walkę o zwycięstwo , ale warto wierzyć w siebie . Tak było w Monaco. Na tym torze nigdy nie bylem dobry po prostu go nienawidzę . Moim zdaniem Cadilaci odjadą całej reszcie a mianowicie Lebron. Podsumowując liczę na wysoka pozycje naszego pierwszego kierowcy z Ferrari czyli Lucasa oraz Norbiego. Życzę wszystkim powodzenia.

FullKERS (SKY):

Mój start w Hiszpanii nie jest jeszcze potwierdzony, jednak jeśli wszystko dobrze pójdzie to pojawię się na gridzie w Aragon. Monaco w moim wykonaniu było przeciętne, ale gdyby nie problemy techniczne to prawdopodobnie zdobyłbym podium. W Hiszpanii ta sytuacja raczej się nie powtórzy, ale liczę na kilka punktów i dobrą zabawę. Ostatnio miałem fun z jazdy co w ciągu poprzednich wyścigów nie miało miejsca - może to znak, że na planowany przeze mnie koniec ścigania jeszcze nie przyszedł czas. Zobaczymy w Hiszpanii.

Adrianchelsea (Caddilac):

Początek sezonu dla zespołu Cadillaca jest przeciętny. Mimo iż nasze czasy są bardzo konkurencyjne, to ciągle mamy problemy w wyścigach. Niech świadczy o tym fakt iż ani razu całym zespołem nie dowieźliśmy punktów do mety. Dla mnie ostatnie dwa wyścigi były szczególnie nieudane. W Kanadzie zawiodła elektronika po kwalifikacjach i nie mogłem wystartować w wyścigu a w Monako dostałem CL na 19 okr. Mimo to czuję się na torze cały czas bardzo pewnie i jestem przekonany że obronimy mistrzostwo w konstruktorach oraz uda nam się powalczyć w klasyfikacji kierowców. Tor Aragon jest dla mnie nowy, ale już po kilku okrążeniach mogę powiedzieć że bardzo przyjemnie się tutaj jeździ. Liczę na udane kwalifikacje i czysty wyścig

MisieQ (VW RBR):

Tor w Aragonii jest dla mnie nowym doświadczeniem, pierwszy raz będę się na nim ścigał ale czuje się na tym torze świetnie . Liczę na dobry wynik po nie dojechanych wyścigach w Kanadzie i Monako. Powodzenia wszystkim i pozdrawiam !

Okti123 (Haas):

Jeżeli chodzi o GP Hiszpanii jest to dla mnie coś nowego ponieważ, pierwszy raz będę w stanie jeździć na Aragonie czyli torze na którym nigdy wcześniej nie miałem okazji się ścigać. Mam nadzieję, że po trzech udanych wyścigach z rzędu będę w stanie przywieźć kolejne punkty dla Haasa oraz wraz z swoim teammatem PatrykiemTrusmasterem będziemy w stanie wyprzedzić znajdujące się przed nami zespoły Razera oraz Sano.

 

2016-10-14 14:17:51 Czytano 470

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.
  • Shymi

    Zapowiada się bardzo ciekawy wyścig, może uda mi się pojawić na starcie :)

Standings
1 Satch 141
2 EmPiDi 116
3 Bosla 97
4 Maciej Bednarczyk 83
5 adrianchelsea 67
6 Lucas 54
7 Dawid Kukurowski 43
8 Okti123 28
1 Ferrari 244
2 Cadillac 193
3 Sky 144
4 VW RBR 106
5 Haas 45
6 Razer 18
7 Sano 17
8 Proton 15
Pogodynka więcej
DZIŚ
4%
JUTRO
0%
PON
0%
WTO
0%
Recently online
klix
28 days
Patryk913
31 days
Patryk T.
38 days
TADEO
43 days
Multimedia
Liga rFanatic YouTube

Liga rFanatic @YouTube

Watch
Last posts