rFanatic.pl - Internetowa Liga Wyścigowa Logo
Przed-nami-Weekend-w-Portugalii

Przed nami Weekend w Portugalii

Kontrowersyjny tor Algarve 7 rundą Sezonu 10 Ligi rFanatic

Tor Autódromo Internacional do Algarve, to tor wyścigowy o długości 4,692 km leżący niedaleko Portimão w Portugalii. Całkowity koszt budowy wyniósł 195 mln €, a w skład kompleksu sportowego wchodzi również: tor kartingowy, park technologiczny, pięciogwiazdkowy hotel, centrum sportowe i apartamenty. Budowa toru została ukończona w październiku 2008 roku i obiekt uzyskał homologację zarówno FIM (11 października 2008) jak i FIA dwa dni później. Pierwszym wyścigiem na tym torze był rozegrany 2 listopada 2008 World Superbike. Później zostały potwierdzone wyścigi serii A1 Grand Prix, Le Mans Series i FIA GT Championship oraz GP2 Series. Pierwsze testy Formuły 1 zostały zaplanowane na 15 grudnia 2008 i miały wziąć w nich udział ekipy McLaren i Honda Japoński koncern nie uczestniczył w nich, z powodu wycofania się z rywalizacji w F1, a na jego miejsce do Portugalii przyjechała ekipa Ferrari.

 
GP Portugalii wraca do Ligi rFanatic po 2 sezonach przerwy, ale poprzednio kierowcy naszej Ligi ścigali się na torze Estoril, a tym razem przyszedł czas na jedynego debiutanta w tym sezonie czyli tor Autódromo Internacional do Algarve.

Po pierwszych przejazdach wielu kierowców było zdania, że tor ten niezbyt nadaje się dla bolidów F1, ponieważ jest na nim kilka dość ''ślepych'' zakrętów, co może powodować niezliczone kolizje i problemy wielu kierowców. Po tych głosach zostało zwołane specjalne posiedzenie wszystkich kierowców, którzy w demokratyczny sposób głosowali czy chcą aby to GP się odbyło, większość była za zostaniem w Portugalii, więc zostaliśmy ;)

Po nieoczekiwanej wymianie kierowców pomiędzy Ferrari a Volkswagenem, wszyscy kibice są niezmiernie ciekawi jak obaj kierowcy zaprezentują się w nowych barwach, zespół z Maranello jest w siódmym niebie bo wie, że teraz nie będzie zostawał w tyle w walce o Tytuł w rywalizacji konstruktorskiej, tym bardziej, że po weekendzie w Hiszpanii i koszmarnej kolizji Adriana z Lucasem zespół stracił sporo punktów.

W Cadillacu po zwycięstwie ''Lebrona'' zapanowały szampańskie nastroje, tym bardziej, że Amerykański zespół wrócił na fotel lidera w ''konstruktorce'', jedyne co mogło ich martwić do piątkowego popołudnia to, to że ''Kiux'' oraz Adrian spalili na Aragonie swoje jednostki napędowe. Teraz mają większe zmartwienie Satch, który zasilił ich głównego rywala jest niezmiernie szybki i na pewno nie odpuści Cadillacom do końca sezonu.

W Sky-u znów, mają dwóch kierowców, Empidi świetnie się zaprezentował i gdyby nie niewielki błąd na jednym z ostatnich okrążeń być może to on, a nie Maciej Bednarczyk cieszyłby się ze zwycięstwa. W Hiszpanii zadebiutował Bartek1337, który pojechał dość solidny wyścig, popełnił co prawda kilka błędów, ale te zapewne spowodowane były debiutem w Brytyjskim zespole.

To tyle informacji przed GP Portugalii

Kto zwycięży? Kto popełni na Algarve jak najmniej błędów? Czy Lebron podtrzyma passę i zwycięży kolejny raz, a może Satch w swoim debiucie w Ferrari przywiezie komplet punktów, lub też będziemy mieli jakiegoś niespodziewanego Tryumfatora Grand Prix Portugalii?

 

Tego wszystkiego i jak zawsze jeszcze więcej dowiemy się już w niedzielę po wyścigu o GP Portugalii na torze Autódromo Internacional do Algarve.

 

Serdecznie Wszystkich Zapraszamy

 

Oto kilka wypowiedzi kierowców:

Norbert (Volkswagen Red Bull Racing):

Przede mną kolejne Grand Prix w , którym będę musiał się uczyć toru gdyż na nim nigdy wcześniej się nie ścigałem . Obiekt ten może i na pewno będzie sprawiał wiele problemów zawodnikom , szczególnie w czasie niedzielnej rywalizacji. Ja jednak spróbuje pojechać na luzie i nie popełnić żadnych dużych błędów . Liczę na dobrą zdobycz punktową

 

EmPiDi (Sky):

Tor w Algarve znam już z innych lig i jest nieco trudny do opanowania, szczególnie bolidem F1. W tym wyścigu będę oczywiście odrabiał do liderów, a to może być jeszcze trudniejsze, ponieważ obaj reprezentują barwy Ferrari. Jako jedyny Sky muszę dać z siebie wszystko i dojechać na jak najlepszej pozycji. No i muszę trochę ścinać "Bo bez ścinania, nie ma wygrywania"

 

Bartek1337 (Sky):

Grand Prix Portugalii na torze Algarve będzie dla mnie nowym doświadczeniem ponieważ nie miałem okazji jeszcze ścigać się na tym torze więc nie liczę na jakiś dobry wyścig w moim wykonaniu. Moim głównym celem będzie dojechanie do mety na pozycji punktowanej. W tym sezonie będzie to mój drugi weekend wyścigowy i za razem drugi wyścig dla zespołu SKY więc mam nadzieję że pokaże się z jak najlepszej strony i niedzielny wyścig będę mógł zaliczyć do udanych. Mam nadzieję że dojadę do mety, a szef mojego zespołu będzie zadowolony z wyniku. W tym momencie ciężko mi cokolwiek więcej powiedzieć lecz mam nadzieję że wszystkie cele zespołu na najbliższy weekend zostaną wykonane.

 

Satch (Ferrari):

Po poprzednim GP odczuwam pewien niedosyt - przez 2 spiny straciłem przynajmniej jedną pozycję na mecie. W trakcie tygodnia zmieniłem zespół i muszę przyznać, że szybko odnalazłem się w nowym środowisku. Nadchodzący wyścig zapowiada się bardzo interesująco, ze względu na dość nietypowy tor. Ślepe zakręty, nietypowe nachylenia, latające skrzydła - to wszystko czeka na nas w Algarve. Mimo początkowych obaw wydaje się, że mogę osiągnąć na nim bardzo dobry rezultat, jednak będzie trzeba uważać na Cadillaki, dublowanych kierowców oraz antyścinacz w pierwszym zakręcie.

 

PatrykTrustmaster80 (Haas):

Sezon do tej pory przebiegał bardzo słabo - praktycznie w każdym wyścigu zdarzały się jakieś problemy. Na ten wyścig po raz pierwszy liczę na dobry wynik w moim wykonaniu. Charakterystyka tego toru sprzyja mojemu stylowi jazdy w tym bolidzie, a szerokość toru z pewnością pomoże w ściganiu. Jeśli chodzi o cele to w tym wyścigu liczę w końcu na punkty, żeby utrzymać zespół na piątej pozycji w klasyfikacji zespołów. Nie mogę się doczekać startu i myślę, że nie tylko ja zacieram ręce na ten wyścig. Dla reszty życzę jak najmniej urwanych części.

 

2016-10-22 13:02:45 Czytano 426

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.
  Standings
  1 Satch 141
  2 EmPiDi 116
  3 Bosla 97
  4 Maciej Bednarczyk 83
  5 adrianchelsea 67
  6 Lucas 54
  7 Dawid Kukurowski 43
  8 Okti123 28
  1 Ferrari 244
  2 Cadillac 193
  3 Sky 144
  4 VW RBR 106
  5 Haas 45
  6 Razer 18
  7 Sano 17
  8 Proton 15
  Pogodynka więcej
  DZIŚ
  4%
  JUTRO
  0%
  PON
  0%
  WTO
  0%
  Recently online
  klix
  28 days
  Patryk913
  31 days
  Patryk T.
  38 days
  TADEO
  43 days
  Multimedia
  Liga rFanatic YouTube

  Liga rFanatic @YouTube

  Watch
  Last posts