rFanatic.pl - Internetowa Liga Wyścigowa Logo
Silverstone-przed-nami

Silverstone przed nami

GP Wielkiej Brytanii 8 rundą rFanatic

Jeden z najstarszych torów wyścigowych Formuły 1 powstał na terenie dawnego lotniska wojskowego z czasów II Wojny Światowej. Właśnie na Silverstone nieopodal miasta Northampton w 1950 roku odbyła się pierwsza w historii cyklu Grand Prix runda mistrzostw świata Formuły 1. Odkryty teren wokół sprawia, że gwałtowne podmuchy wiatru mogą przeszkodzić kierowcom w osiąganiu dobrych czasów, ponieważ aerodynamika współczesnych bolidów F1 jest bardzo czuła na zmienny wiatr. Kierowcy bardzo lubią ten tor, ponieważ jest bardzo szybki i trudny. Na Silverstone stosuje się opony twardsze niż na większości innych torów, gumy muszą uporać się z dużymi obciążeniami, generowanymi na szybkich łukach takich jak ''Maggots – Becketts''.

Konfiguracja zakrętów wymaga też od samochodu dużej stabilności w trakcie gwałtownych zmian kierunku jazdy przy wysokich prędkościach. To tutaj na Silverstone w 1999 roku podczas pierwszego okrążenia Grand Prix Wielkiej Brytanii wypadkowi uległ Michael Schumacher, Niemiec z powodu awarii hamulców wypadł z zakrętu ''Stowe'' i po uderzeniu w bandę złamał nogę co wyeliminowało go z jazdy na 98 dni, oraz stracił szansę na walkę o tytuł.

Po ostatnim zwycięstwie Macieja Bednarczyka w Portugalii, Lebron traci do liderującego Satcha 24 pkt, natomiast Satch odskoczył Bosli po weekendzie na Algarve na 5 pkt, a Empidiem na 7, więc największe szanse na ostateczny tryumf w mistrzostwach ma ta czwórka kierowców.

Dla zespołu Ferrari, który odrobił w tym wyścigu 2pkt w konstruktorce do Cadillaca, był to wyścig słodko gorzki, w swoim debiucie w zespole z Maranello, Satch pojechał świetny wyścig i nie wiele mu zabrakło do zwycięstwa, z kolei Bosla pojechał jak nie on i na ostatnich kilku okrążeniach roztrwonił swoją przewagę nad Empidim i stracił niemal pewne 3 miejsce, natomiast Lucas kolejny raz znalazł się w nie odpowiednim miejscu i czasie i już na pierwszym okrążeniu pogrzebał swoje szanse na dobry wynik dzięki bezmyślnemu atakowi Empidiego. Na pewno zarówno Bosla jak i Lucas będą chcieli się odkuć na Silverstone i pomóc Satchowi w zwycięstwie w Wielkiej Brytanii.

Z kolei w Cadillacu 2 wyścig z rzędu, są zadowoleni z tego, że Lebron wygrał, natomiast Kiux i Adrian przez kolizje dojechali na P5 i P13 co można określić jednym słowem – rozczarowanie. Zapewne obaj kierowcy będą chcieli pokazać na Silverstone, że ich problemy są tylko dziełem nie sprzyjających okoliczności w jakich znajdują się na torze.

Natomiast w Skyu jedynym plusem po Portugalii jest podium Empidiego, mimo że startowali w pełnym składzie to niestety FullKERS oraz Bartek1337 nie zdobyli pkt na Algarve, w swoim domowym wyścigu na pewno będą chcieli pokazać co potrafią.

W Volkswagenie pełne niezadowolenie, w Portugalii co prawda Norbert i NeverGiveUp punktowali ale były to zaledwie punkty za 9 i 10 miejsce, a MisieQ w ogóle nie ukończył wyścigu, więc taki wyniki przyjęto jako wielkie rozczarowanie. Więc cały zespół VW RBR, dla którego również jest to domowy wyścig, będzie chciał pokazać ze swojej strony wszystko co najlepsze.

W Haasie natomiast częściowe zadowolenie z dwóch kierowców (PatrykTrustmaster80 i Okti123), tylko Patryk dowiózł punkty, warto dodać, że to jego pierwsze punkty w tym sezonie, więc gratulacje. Jedna przed GP Wielkiej Brytanii chodzą słuchy, że w Haasie z powodu nieobecności podstawowych kierowców, pojechać mogą MarQ oraz Aleks Jurewicz (VeF), co oznacza, że Ci zawodnicy mogą pomieszać szyki w czołówce i powalczyć o miejsca na podium.

W Razerze panuje również częściowe zadowolenie, ponieważ Tomiskym przywiózł z Portugalii solidne 7 miejsce, martwi fakt, że po raz kolejny startował jako jedyny przedstawiciel swojego teamu, co nie zmienia faktu, że na Silverstone będzie chciał powalczyć o kolejne punkty do swojej kolekcji.

 

Kto tym razem wygra wyścig, czy będzie to 3 raz z rzędu Maciej Bednarczyk, a może jadący na gościnnych występach MarQ utrze nosa czołówce ligi rFanatic?

Jedno jest pewne emocji na torze Silverstone nie zabraknie, więc i was nie może tam zabraknąć.

Zapraszamy na wyścig już w najbliższą niedzielę 30.10.2016 roku wyjątkowo o godzinie 18.

Do Zobaczenia!

 

A oto kilka wypowiedzi naszych kierowców:

Maciej Bednarczyk (Cadillac):

Z torem Silverstone mam sporo fajnych wspomnień. Uwielbiam tu wracać. Co roku wyścigi są bardzo ciekawe. Charakterystyka toru pasuje akurat pod mój styl jazdy i jak co weekend będę walczył o zwycięstwo

 

Empidi (Sky):

W Silverstone chcę powalczyć o jak największe punkty oraz zmniejszenie przewagi do prowadzących kierowców Ferrari. Muszę bardzo dobrze się przygotować by utrzymać się w czołówce.

 

MarQ (występ gościnny):

Liczę na dobry wyścig podczas tego weekendu. Co prawda jadę gościnie, a EmPiDi znów pościna szykany, jednakże liczę na zajebistą walkę i wiele skarg po tym wyścigu. Powodzenia wszystkim.

 

Lucas (Ferrari):

Tor Silverstone, to tor który bardzo lubię, zwłaszcza w konfiguracji na której pojedziemy w tym sezonie. Liczę na to, że w końcu uda mi się przejechać czysto pierwsze okrążenie i po niepowodzeniach w Hiszpanii i Portugalii przywiozę dla mojego zespołu jak najlepsze miejsce, Jedno jest pewne walka będzie bardzo zacięta.

 

2016-10-28 21:31:18 Czytano 527

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.
  Standings
  1 Satch 141
  2 EmPiDi 116
  3 Bosla 97
  4 Maciej Bednarczyk 83
  5 adrianchelsea 67
  6 Lucas 54
  7 Dawid Kukurowski 43
  8 Okti123 28
  1 Ferrari 244
  2 Cadillac 193
  3 Sky 144
  4 VW RBR 106
  5 Haas 45
  6 Razer 18
  7 Sano 17
  8 Proton 15
  Pogodynka więcej
  DZIŚ
  4%
  JUTRO
  0%
  PON
  0%
  WTO
  0%
  Recently online
  klix
  28 days
  Patryk913
  31 days
  Patryk T.
  38 days
  TADEO
  43 days
  Multimedia
  Liga rFanatic YouTube

  Liga rFanatic @YouTube

  Watch
  Last posts