rFanatic.pl - Internetowa Liga Wyścigowa Logo
Tryumf-Macieja-Bednarczyka-w-Portugalii!!!

Tryumf Macieja Bednarczyka w Portugalii!!!

Kierowca Cadillaca zwycięski trzeci raz w tym sezonie

Po piątkowej szokującej informacji, związanej z wymianą kierowców na linii Ferrari – Volkswagen Red Bull Racing, przyszedł czas na niedzielę i 7 wyścig sezonu 10 Ligi rFanatic, którym było GP Portugalii na torze Algarve.

Kwalifikacje wygrał, czwarty raz z rzędu a szósty w tym sezonie, Maciej Bednarczyk (Caddilac) z czasem 1.16.108, razem z nim w pierwszej linii ustawił się jego teammate czyli Dawid Kukurowski, Top3 uzupełnił najnowszy nabytek zespołu Ferrari Satch. Za nimi kolejno ustawili się: Adrianchelsea (Cadillac), Empidi (Sky), Norbert(VW RBR), Bosla (Ferrari) warto tu wspomnieć, że tak słaba pozycja wywalczona w kwalifikacjach była spowodowana awarią układu kierowniczego w bolidzie Ferrari i Bosla zdołał przejechać zaledwie jedno pomiarowe okrążenie i nie wiadomo było czy w ogóle wystartuje w wyścigu. Dalej mamy PatrykaTrustmaster80 (Haas), NeverGiveUp (VW RBR), MisQa1997 (VW RBR), Mada (Sano), Lucasa (Ferrari), Tomiskyma (Razer), Oktiego123 (Haas), Bartek1337 (Sky) oraz FullKERSa (Sky).

 

Okrążenie Formujące już za nami, nie obyło się tym razem bez dwóch małych incydentów, a konkretnie Bosla oraz FullKERS zaliczyli drobne „spiny” ale na szczęście obyło się bez żadnej większej kraksy, wszyscy kierowcy dogrzali swoje opony i ustawiają się na polach startowych i już są gotowi aby rozpocząć GP Portugalii na torze Algarve.

 

3..2..1 Czerwone światła gasną i.. Ruszyli.

 

Świetny start Lebrona oraz Kiuxa, za nim również świetnie wystartował Satch, Bosla a także Adrian, który startował z P7 po karze nałożonej za GP Hiszpanii, natomiast katastrofalny start zaliczają Empidi oraz Norbi, którzy na kilkudziesięciu metrach tracą kilka pozycji. Z kolei z tyłu stawki bardzo dobrym startem kolejny raz popisali się Tomiskym oraz Lucas którzy dość szybko awansowali o kilka pozycji. Wielu kierowców nie zmieściło się w T1 i wyjechało dość szeroko, widzimy, że po tym krótkim wyjeździe poza tor Satcha i Kiuxa to ten pierwszy wychodzi lepiej i szybciej ze swoje wycieczki i w T3 wjeżdża na P2, Empidi walczy z Boslą koło wkoło i w T3 to kierowca Ferrari wjeżdża przed Skyem, wciska się jeszcze Tomiskym oj w ''5'' będzie bardzo ciasno i niestety dla Empidiego dochodzi do kontaktu kierowca Skya łapie ''spina'' i wylatuje poza tor. Tuż za nimi jechał Lucas, który po starcie z 12 pola już przebił się na 6 miejsce, dobra jazda tego kierowcy. Lucas atakuje Tomiskyma w ''Torre Vip'' niestety jest to zbyt optymistyczny atak i kierowca Ferrari wykonuje efektowny uślizg i spada na 10 miejsce. Teraz z kolei Adrian źle wychodzi z zakretu ''Samsung'' wpada na niego Norbi i kierowca Cadillaca traci tylny spoiler.

Adrianchelsea Team Radio:....Adrian Box!, Box!, nie masz tylnego skrzydła, dojedź cały, a postaramy się naprawić szkody....

Tymczasem Empidi atakuje Lucasa, kierowca Ferrari za szeroko pojechał w zakręcie nr 13 i Empidi próbuje się wcisnąć czy mu się uda, niestety dochodzi do kontaktu i Lucas zostaje obrócony, kierowca Skya chyba zbyt optymistycznie podszedł do tego manewru i niestety zakończyło się to kolizją. Lucas spada na 14 miejsce..

Lucas Team Radio:...znowu ten Sky.!!.. czy on to robi specjalnie??...

Sytuacja po pierwszym okrążeniu wygląda następująco: na prowadzeniu Lebron tuż za nim Satch oraz Kiux, dalej Bosla, Tomiskym, PatrykaTrustmaster80, Okti, Empidi, MisieQ, FullKERS, Mad, NeverGiveUp, Bartek, Lucas, a na końcu zjeżdżający na naprawę do swoich mechaników Norbert oraz Adrian.

Teraz Satch próbuje dobrać się do skóry Lebronowi ale ten skutecznie się broni i Satch ''łapie'' tarkę w zakręcie nr 3 i dzięki temu na P2 awansuje Kiux. Tymczasem widzimy powtórkę z ataku FullKersa na MisiQa na prostej start-meta i kierowca Skya przed Volkswagenem, teraz widać, że do MisQa zbliża się NeverGivaUp, ale MisieQ nie odpuszcza w „Lagos” i wciąż przed swoim teampartnerem, kierowcy dalej walczą na 'Torre Vip'' atak przypuszcza NeverGiveUp i jest przed MisQiem, ten jeszcze próbuje się odgryźć ale już chyba nic nie wskóra.

Komunikat FIA:Incydenty pomiędzy Adrianemchelsea (#3, Cadillac) a Norebrtem (#6, VW RBR) oraz Empidim (#10, Sky,) a Lucasem (#14, Ferrari) zostaną rozpatrzone po wyścigu.

 

MisieQ1997 Team Radio:..MisieQ, NeverGiveUp is faster than you, jedź swoim tempem...

.zrozumiałem....

Tak, ten komunikat wszyscy dokładnie zrozumieliśmy ;) oraz w międzyczasie widzieliśmy na naszych ekranach informacje o incydentach z pierwszego okrążenia.

A teraz widzimy, że za zakrętem ''Samsung'' przodem do kierunku jazdy stoją Empidi i Okti, widzimy teraz powtórkę kierowca Skya kolejny raz zaatakował zbyt optymistycznie i skończyło się to ''spinem'' obu kierowców, przez co obaj spadają na 12 i 13 miejsce.

Okti123 Team Radio:....co on wyprawia?!!!! bawi się w kamikadze??!!!....

Lebron kończy 2 okrążenie a od mechaników Cadillaca wyjeżdża, dopiero teraz po naprawie, Adrian, ależ pech tego kierowcy. Na prostej startowej tuż tuż za Fullkersem jest NeverGiveUp i przypuszcza atak i awansuje na P7. Z kolei MisieQ traci swoje P9 na rzecz Empidiego po zbyt szerokim wyjeździe po T1, kierowca Skya bardzo szybko odrabia stracone, przez swój błąd, pozycje.

Na wyjściu z zakrętu 11 ''Portimao'' Empidi tuż tuż za FullKERSem, czy Sky pozwoli na bratobójczą walkę?

FullKERS Team Radio:...FullDRS, MPD tuż za Tobą!, MPD tuż za Tobą! Jest od Ciebie znacznie szybszy....

...spokojnie, nie będę go blokował, tylko powiedzcie mu żeby tyle nie ścinał.....

Jak widzimy Brytyjczycy bardzo szybko zareagowali na tę sytuację i w ''12'' Empidi ''wyprzedza'' FullKERSa. Widzimy teraz obrócony bolid VW RBR to NeverGiveUP, realizatot pokazuje nam powtórkę, kierowca Volkswagena za szeroko pojechał w ''13'' i ''złapał'' trochę trawy co zakończyło się efektownym piruetem, i spadkiem NeverGiveUpa na 14 miejsce.

Początek 5 kółka i Kiux atakuje Lebrona w T1 i jest to atak zakończony sukcesem, Dawid Kukurowski obejmuje prowadzenie w GP Portugalii! Tuż za tą dwójką jest już Satch, kierowca Ferrari próbuje ataku w ''Torre Vip'' ale nadal jest za Cadillacami, próbuje w kolejnych zakrętach i wciąż Amerykański zespół przed kierowcą z Maranello.

Na naszych ekranach mamy powtórkę, MisieQ ewidentnie przestrzelił dohamowanie do ''Samsung'' i uderza w FullKERSa, przez co obaj ''spinują'' a na kierowcę Skya wpada jeszcze Mad i cała trójka spada na miejsa 12-14. teraz z kolei Bartek w ''Portimão'' traci kontrolę i wypada na trawę i spada na 12 miejsce. Teraz Lucas atakuje Oktiego na T1 i czy będzie to udany atak, nie tym razem, kierowca Haasa skutecznie broni swojej pozycji. Tymczasem Tomiskym wyjeżdża zdecydowanie za szeroko w ''Portimão'' i traci swoje 5 miejsce na rzecz Patryka. Z kolei na końcu 5 kółka NeverGiveUp atakuje Lucasa i w T1 jest przed kierowcą Ferrari. Satch atakuje w „Lagos” Lebrona i w ''4'' jest od wewnętrznej i jest w lepszej pozycji od kierowcy Cadillaca, Lebron próbuje jeszcze się odgryźć w ''Torre Vip'' ale Satch utrzymuje pozycję i to on jest na P2. Teraz Lucas atakuje Okiego na dohamowaniu do ''Samsung'' i jest przed kierowcą Haasa.

Na 7 okrążeniu jako pierwszy na swój planowany pit-stop zjeżdża Patryk, a tuż po nim jego zespołowy kolega Okti. Pod koniec tego okrążenia Satch jest już za Kiuxem i na wyjściu atakuje kierowcę Cadillaca i chyba będzie to manewr udany, tak udało się gdyż Kiux zjeżdża do alei na pit-stop. A na naszych ekranach MisieQ który jedzie bez przedniego lewego koła, zobaczmy powtórkę, kierowca Haasa chciał dość ostro przyciąć T1, a zapomniał o słupku który właśnie działa w sposób zapobiegający ścinaniu i niestety dla MisQa skończyło się tak, jak się skończło. Teraz Empidi atakuje na dojeździe do ''Primeira'' Tomiskyma, kierowca Razera trzyma wewnętrzną, ale mimo to kierowca Skya wyjeżdża z T1 na P4.

Tymczasem Okti próbuje zaatakować Mada w ''Torre Vip'' i uderza w bolid Sano przez co obaj się obracają, ale Okti wychodzi z tego poślizgu ciut lepiej i awansuje na P11 ale w ''7'' Okti jedzie za szeroki i traci pozycję na rzecz FullKersa, w 'Samsung'' z kolei to kierowca Skya jest w poślizgu i wyprzedzają go Norbi oraz Okti. MisieQ starał się jeszcze przejechać jedno kółko bez koła, gdyż w pierwszej chwili jego mechanicy nie byli przygotowani na takie uszkodzenie bolidu, jednak nawet po tym jednym bardzo wolnym kółku w Volkswagenie podjęto decyzję o wycofaniu samochodu MiśQa z wyścigu (nawiasem mówiąc szkoda, że tak późno ponieważ takie poruszanie się po torze było bardzo niebezpieczne i całe szczęście, że nie doszło do żadnej kolizji).

Po 12 okrążeniach na czele Satch zaraz za nim Lebron, dalej Bosla, Empidi, Kiux, Tomiskym, Patryk, NeverGiveUp, Lucas, Norbi, FullKers, Mad, Okti, Bartek, i jako ostatni Adrianchelsea.

Mad wyjeżdża za szeroko na T1 i łapie potwornego ''spina'', nadjeżdżają inni zawodnicy, ale kierowca Sano próbując obrócić swój bolid, stawia go tuż przed pędzącym bolidem Kiuxa i w efekcie kierowca Cadillaca uderza w Mada i traci przednie skrzydło, a bolid Sano tylne sktzydło, i to chyba koniec wyścigu dla Mada

Mad Team Radio...to koniec, nie mam już biegów....

...zrozumieliśmy, wysiądź z bolidu....

Kiux wyjeżdża po swoim Pit-stopie na P7 i ma już niedaleko za swoimi plecami liderującą dwójkę. Koniec 14 okrążenia i obaj liderzy w boxie, która ekipa sprawniej obsłuży swoich kierowców, kto wyjedzie wcześniej, i chyba o ułamki sekund to Cadillac był szybszy i dzięki temu to Lebron wyjeżdża na P2 z alei serwisowej, a chwilowo na prowadzeniu mamy Empidiego.

Na świeżych oponoach w ''Samsung'' Satch wpada w poślizg i traci dystans do Macieja Bednarczyka, z kolei Lebron w ekspresowym tempie dojeżdża do Empidiego, kierowca Skya ewidentnie za długo jedzie już na tych oponach, czyżby to była znowu osławiona „strategia Łady”? Tak teraz Empidi zjechał i powraca na P4 a na czoło wyścigu powraca Lebron.

Po 20 okrążeniach na prowadzeniu cały czas utrzymuje się Lebron za nim, starający się odrobić strate Satch, dalej Bosla, Empidi, Tomiskym, Kiux, NeverGiveUp, Patryk, Lucas, Okti, Bartek, Norbi, FullKers i na szarym końcu Adrian.

Po spinie na 22 okrążeniu do NeverGiveUpa zbliżył się Lucas, kierowca Ferrari atakuje w ''13'' i niestety uderza w tył bolidu VW RBR, ale obaj kierowcy jadą dalej choć kierowca Volkswagena stracił dość sporo czasu, a dodatkowo zjeżdża do alei serwisowej.

Po swoim Pit-stopie na 26 okrążeniu z rywalizacji wycofał się Bartek1337, prawdopodobną przyczyną awaria samochodu.

Tymczasem widzimy porównanie ostatnich kilku okrążeń Bosli i Empidiego, kierowca Skya na kilku ostatnich okrążeniach dość mocno podkręcił tempo i chyba chce jeszcze wskoczyć na podium w tym wyścigu, jeśli będzie nadal jechał takim tempem to ma na to ogromne szanse.

Po 31 okrążeniach na czele cały czas Maciej Bednarczyk, który już chyba nie da sobie odebrać zwycięstwa w tym wyścigu, Satch wciąż na P2, za nimi Empidi, Bosla (który właśnie zjechał do alei serwisowej), Patryk, Kiux, Tomiskym, Lucas, NeverGiveUp, Norbert, FullKers, Okti, Adrian.

Na 34 okrążeniu na swój ostatni pit-stop zjeżdża Empidi i czy kierowca Skya utrzyma pozycję na podium, tak udało mu się, wyjeżdża z dość sporym zapasem przed Boslą.

I oto ostatni zakręt i na prostą startową wyjeżdża Maciej Bednarczyk, który ZWYCIĘŻA W GP PORTUGALII za nim na mecie melduje się Satch, następnie Empidi, Bosla, Dawid Kukurowski, PatrykaTrustmaster80, Tomiskym, Lucas, NeverGiveUp, a punktowaną dziesiątkę zamyka Norbi, dalej są FullKers, Okti oraz największy pechowiec tego wyścigu czyli Adrian.

Maciej Bednarczyk Team Radio...Lebron jesteś zwycięzcą GP Portugalii, Gratulacje stary...

...taaaakkk jeeesssst!!!!! dzięki panowie za wspaniałe auto i świetną pracę w boxach....Portugalia należy do nas!!!!...

 

To tyle z bardzo słonecznej Portugalii, Maciej Bednarczyk wygrywa drugi raz z rzędu oraz trzeci raz w tym sezonie i do Satcha, który jest liderem klasyfikacji generalnej Mistrzostw traci 24 pkt.

Żegnamy się z torem Algarve i liczymy na to, że może jeszcze kiedyś się z nim spotkamy, choć widząc zawirowania przed rozpoczęciem tego GP jest to dość wątpliwa kwestia.

 

A już w kolejnym wyścigu Liga rFanatic zawita na legendarny tor Silverstone gdzie rozpoczęła się historia królowej motorsportu,

 

Zatem kończymy naszą relację i zapraszamy na weekend wyścigowy o GP Wielkiej Brytanii. który odbędzie się w dniach 28-30.10.2016r.

 

Serdecznie Wszystkich Zapraszamy

 

2016-10-27 19:48:07 Czytano 411

Portuguese GP - Qualify

P. Kierowca Bolid Czas okr. Strata Odstęp Okr.
1. Maciej Bednarczyk Cadillac 1:16.108 --- --- 13
2. Dawid Kukurowski Cadillac 1:16.342 +0.234 +0.234 13
3. Satch Ferrari 1:16.870 +0.762 +0.528 14
3. adrianchelsea Cadillac 1:17.423 +1.315 +0.553 14
4. EmPiDi Sky 1:17.636 +1.528 +0.213 15
5. Norbi VW RBR 1:17.768 +1.660 +0.131 11
6. Bosla Ferrari 1:18.103 +1.995 +0.335 4
7. Patryk Trusmaster80 Haas 1:18.688 +2.580 +0.585 13
8. Never Give Up ^^ VW RBR 1:18.727 +2.619 +0.039 11
9. MisieQ1997 VW RBR 1:18.760 +2.652 +0.033 14
10. Mad Sano 1:18.806 +2.698 +0.046 13
11. Lucas Ferrari 1:18.971 +2.863 +0.165 15
12. tomiskym Razer 1:19.122 +3.014 +0.151 14
13. Okti123 Haas 1:19.148 +3.040 +0.025 13
14. Bartek1337 Sky 1:19.303 +3.195 +0.155 14
15. FullKERS Sky 1:19.431 +3.323 +0.128 13
17. Mozer Proton 0.000 +-17.892 +-20.569 0
107% najlepszego czasu - 1:21.436
Raport z sesji

Portuguese GP - Race

P.KierowcaBolidOkr.StrataOdstępPit-Stop
1. Maciej Bednarczyk Cadillac38------2
2. Satch Ferrari38+9.110+9.1102
3. EmPiDi Sky38+48.590+39.4802
4. Bosla Ferrari38+58.990+10.4002
5. Dawid Kukurowski Cadillac38+1:02.320+3.3303
6. Patryk Trusmaster80 Haas37+1 lap+1 lap3
7. tomiskym Razer37+1 lap+8.2403
8. Lucas Ferrari37+1 lap+20.9603
9. Never Give Up ^^ VW RBR37+1 lap+0.3803
10. Norbi VW RBR36+2 lap+1 lap3
11. FullKERS Sky36+2 lap+10.7102
12. Okti123 Haas36+2 lap+20.2403
13. adrianchelsea Cadillac35+3 lap+1 lap3
14. Bartek1337 Sky25+13 lap+10 lap2
15. Mad Sano11+27 lap+14 lap1
16. MisieQ1997 VW RBR8+30 lap+3 lap2
107% najlepszego czasu - 1:22.850
Raport z sesji

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.
 • EmPiDi

  Lucas kazał napisać że jest słaby tak jak Ferrari.

 • MarQ

  Weź się Empidi czasem zamknij, bo te Twoje "dowcipy" są na miejscu, jak suchar na pogrzebie.

 • EmPiDi

  Japa ryj tam dzieciaku, sam mi tak kazał napisać ;v

 • EmPiDi

  A ty tu nie jeździsz więc eloxD

Standings
1 Satch 141
2 EmPiDi 116
3 Bosla 97
4 Maciej Bednarczyk 83
5 adrianchelsea 67
6 Lucas 54
7 Dawid Kukurowski 43
8 Okti123 28
1 Ferrari 244
2 Cadillac 193
3 Sky 144
4 VW RBR 106
5 Haas 45
6 Razer 18
7 Sano 17
8 Proton 15
Pogodynka więcej
DZIŚ
4%
JUTRO
0%
PON
0%
WTO
0%
Recently online
klix
28 days
Patryk913
31 days
Patryk T.
38 days
TADEO
43 days
Multimedia
Liga rFanatic YouTube

Liga rFanatic @YouTube

Watch
Last posts