rFanatic.pl - Internetowa Liga Wyścigowa Logo
W-tym-sezonie-Silverstone-nalezy-do-Satcha

W tym sezonie Silverstone należy do Satcha

Bezapelacyjne zwycięstwo kierowcy Ferrari na Brytyjskiej ziemi

Po upalnych weekendach w Hiszpanii oraz Portugalii przenieśliśmy się nieco na południowy wschód Starego Kontynentu, gdzie wylądowaliśmy w Wielkiej Brytanii na legendarnym i bardzo dobrze znanym wszystkim kierowcom torze Silverstone, który przywitał nas również przepiękną i słoneczną pogodą, co jak na te rejony jest rzadkością zwłaszcza o tej porze roku; już wiele razy aura nie pomagał organizatorom tego Grand Prix.

Już przed samym początkiem rywalizacji, odczuwało się w padoku napiętą atmosferę, a wszystko za sprawą tego, że na gościnnych występach w Haasie mieliśmy dwóch znakomitych kierowców, którzy zamierzali dość sporo namieszać w czołówce. Mianowicie MarQ oraz VeF, bo o nich mowa, to kierowcy szybcy i nieustępliwi, ale walczący zawsze fair. Tuż po treningach było widać, że MarQ i VeF wyciskają z samochodu Haasa to, czego do tej pory nie potrafili zrobić podstawowi kierowcy Amerykańskiego zespołu, zwłaszcza MarQ pokazał, że mimo występu gościnnego nie zamierza odpuszczać walki o zwycięstwo i za wszelką cenę będzie chciał utrzeć nosa całej czołówce Ligi rFanatic.

 

Przejdźmy do kwalifikacji, w tych dopiero po raz pierwszy w tym sezonie (a drugi jeśli liczyć nieobecność podczas GP USA) Maciej Bednarczyk (Cadillac) musiał uznać wyższość rywala, MarQ pokonał Mistrza Sezonu IX o 0,166s i z czasem 1.14.169 zdobył pierwsze Pole Position dla zespołu Haas w tym sezonie, Top3 uzupełnił Satch (Ferrari) dalej znaleźli się Empidi (Sky), VeF (Haas), Adrianchelsea (Cadillac), Norbert (VW RBR), Dawid Kukurowski (Cadillac), NeverGiveUp (VW RBR), Lucas (Ferrari) oraz Mad (Sano).

 

Okrążenie formujący pokonali bez trudu prawie wszyscy zawodnicy, prawie, dlatego, że Kiux zaliczył lekki ''piruet'' na wyjściu z ''woodcote'', natomiast Adrianchelsea po wyjściu z zakrętu ''Club'' musiał zaparkować na poboczu z powodu kolejnych w tym sezonie problemów jego bolidu z elektroniką.

 

3..2..1 Czerwone światła gasną i.. Ruszyli.

MarQ startuje bardzo słabo i już po kilku metrach wyprzedzają go zarówno Lebron jak i Satch, dodatkowo kierowca Haasa wyjeżdża bardzo szeroko po ''Copse'' a w ślad za nim idą VeF oraz Empidi. Z kolei z tyłu świetnie wystartowali Kiux oraz Lucas i szybko wyprzedzają startujących ”śpiochów. Lucas i Kiux są koło wkoło przed ''Maggots'' i kierowca Ferrari przypuszcza bardzo agresywny atak, i jest to udany atak i dzięki temu jest przed kierowcą Cadillaca, tuż przed nosem Ferrari, po przejechaniu po trawie, na dohamowaniu do ''Becketts'' wyjeżdża VeF i Lucas przez to musi się ratować ucieczką na trawę aby nie uderzyć w bolid Haasa. VeF kolejny raz za szeroko, tym razem w ''Stowe'' i Lucas jest przed nim i awansuje na P4.

Pierwsze okrążenie już za nami i oto jak przedstawia się klasyfikacja, na prowadzeniu Maciej Bednarczyk, tuż za nim Satch, dalej, MarQ, Lucas, VeF, Norbert, Empidi, NeverGiveUp, Mad i na ostatnim miejscu Dawid Kukurowski.

Teraz Norbert oraz Empidi wychodzą za szeroko z ''Chapel'' i na prostej ''Hangar'' Empidi jest tuż za tylnym skrzydłem Volskwagena i na dohamowaniu do ''Stowe'' jest przed nim.

Kończymy 3 okrążenie i widzimy na naszych ekranach, że Empidi jest już za VeFem będzie próbował ataku w ''Copse'' ale za głęboko wjeżdża na tarkę i wypada poza tor, ma szczęście, że jesteśmy na Silverstone bo na innym torze mogłoby się to zakończyć dużo gorzej, a tak tylko spada na ostatnie 10 miejsce.

Zaczynamy 5 okrążenie i teraz jedziemy z liderującym Lebronem, ale kierowca Cadillaca popełnia błąd wyjeżdża za szeroko z T1 ''wciąga'' go tarka i łapie spina i uderza o bandę przez co spada na P3, a na czoło wyścigu wychodzi Satch.

Maciej Bednarczyk Team Radio:...czy z samochodem wszystko ok??.....

.wydaje się być wszystko ok, w razie czego będziemy Cię informować.....

.zrozumiałem.....

Tak Lebron ma uzasadnione powody do martwienia się o swój bolid, choć miał dużo szczęścia, że nic się poważnego nie stało.

Tymczasem widzimy jadących koło wkoło Empidiego i Kiuxa, kierowcy walczą ze sobą od wyjścia z zakrętu ''Chapel'', kierowca Skya próbuje ataku w ''Club'' ale kolejny raz za bardzo atakuje tarkę i wykonuje efektowny ''piruet''.

Teraz widzimy powtórkę na dohamowaniu do ''Brooklands'' Kiux wpada w poślizg i wypada w żwir, dzięki czemu Empidi awansuje o jedną pozycję.

Początek 8 okrążenie i oto mamy pierwsze wizyty w alei serwisowej, na swój Pit – Stop zjeżdżają MarQ, Lucas oraz VeF, MarQ miał odpowiednią przewagę, więc zespół Haas mógł sobie pozwolić na ściągnięcie obu swoich kierowców na jednym okrążeniu, być może liczą, że pokonają mechaników z Maranello w boxach i VeF wyjedzie przed Lucasem, ale dzięki ekspresowej pracy Włochów Status Quo zostaje zachowane a Lucas wciąż przed Vefem. MarQ wyjeżdża na 5 a Lucas i Vef na 9 i 10 miejscu.

Teraz MarQ jest tuż za NeverGiveUpem i widać, że jest dużo szybszy, co nie powinno dziwić na świeżych oponach, próbuje ataku w ''Copse'' ale kierowca Haasa się broni, tylko, że popełnia błąd wyjeżdżając za szeroko i traci swoją pozycję.

Z kolei teraz widzimy powtórkę Mad wyjeżdża za szeroko z T1 ''łapie'' tarkę i ''spina'' przez co uderza w bandę rozbija swój bolid, to koniec wyścigu dla jedynego przedstawiciela zespołu Sano w tym wyścigu.

Mad Team Radio:...Jesteś cały?....

...tak wszystko ok, przepraszam Panowie.......

Kolejna powtórka i widzimy, że po wyjściu z ''Chapel'' MarQ miał dużo lepszą prędkość na prostej ''Hangar'' od Norberta i z łatwością go wyprzedza jeszcze przed ''Stowe'' i awansuje na P3. Teraz jeszcze przed zakrętem ''Abbey'' NeverGiveUp atakuje Norberta i jest to również udany atak, tam z tyłu czyha jeszcze Empidi, kierowca Sky próbuje swoich sił i uderza Norbiego przez co ten ''spinuje'' i traci swoją pozycję.

Widzimy, że Empidi dojeżdża teraz do MarQa, który chwilę wcześniej popełnił błąd w ''Priory'' i niestety uderza w kierowcę Haasa, ale póki co obaj jadą dalej.

Oj a teraz widzimy bolid Haasa rozbity o bandy nie daleko zakrętu ''Stowe'', to MarQ, który, jak pokazuje nam teraz realizator popełnił błąd na wyjeździe ze ''Stowe'' i wpadł w poślizg przez co zakończył swój wyścig na bandzie, szkoda bo miał duże szanse na podium.

MarQ Team Radio:...Wszystko w porządku??.....

.tak jestem cały, przepraszam za rozbicie bolidu....

13 okrążenie i Empidi jest tuż za tylnym skrzydłem NeverGiveUpa, atakuje w ''Club'' i awansuje na P3.

Kończymy 15 okrążenie i oto jak przedstawia się klasyfikacja: na prowadzeniu ze znaczną przewagą Satch, 2 jest Lebron, na P3 Lucas, tuż za nim VeF, dalej Empidi, NeverGiveUp, Norbert i Kiux.

VeF próbuje za wszelką cenę wyprzedzić Lucasa, ale kierowca Ferrari bardzo dobrze się broni i nie chce stracić szansy na pierwsze podium w tym sezonie.

Na 19 okrążeniu VeF wychodzi dużo lepiej z ''Chepel'' i na prostej jest koło wkoło z Lucasem i przypuszcza atak w ''Stowe'' i jest przed kierowcą Ferrari, kierowca Haasa awansuje na P3. Empidi próbuje wyprzedzić Lucasa w ostatnich kilku zakrętach, ale wyjeżdżając na prostą start-meta wciąż jest za Ferrari, Kierowca Ferrari popełnia błąd w ''Copse'' wyjeżdża za szeroko i ''spinuje'' w efekcie czego uderza w koło Empidiego, który jest tuż obok i obaj wypadają poza tor, ale na szczęście dla obu mogą jechać dalej, a jedyną konsekwencją tego zdarzenia jest większa strata do VeFa oraz spadek na 5 i 6 miejsce, ponieważ wyprzedził ich jeszcze NeverGiveUp.

Empidi w przeciągu 2 okrążeń odrobił starty i na 22 kółku jest tuż za bolidem Volkswagena prowadzonego przez NeverGiveUpa, kierowca Skya wychodzi o wiele lepiej z ''Chapel'' i próbuje w ''Stowe'' atakować, ale jest to atak nieudany i VW RBR wciąż przed Skyem.

Teraz widzimy powtórkę, Kiux wyjechał bardzo szeroko w ''Copse'', w efekcie zespinował i uderzył w bandy i stracił tylne skrzydło i teraz bardzo powoli jedzie do alei serwisowej.

Dawid Kukurowski Team Radio:..Box!, Box!, postaraj się do nas dojechać, naprawimy wszystko i przywieziesz chociaż jakieś punkty, każdy punkt na wagę złota...

.zrozumiałem.....

Na kolejnym okrążeniu Empidi w końcu radzi sobie z NeverGiveUpem, kierowca Skya wyszedł o wiele lepiej z ''Club'' i wydawało się, że na dojeździe ''Abbey'' będzie przed Volkswagenem, ale NeverGiveUp bardzo mądrze się broni, niestety chwilę później popełnia błąd w ''Priory'' i traci swoją pozycję.

Koniec 30 okrążenia i oto jak przedstawia się klasyfikacja na prowadzeniu Satch, później Empidi, Lebron, VeF, Lucas, NeverGiveUp, Norbert i na ostatniej 8 pozycji Kiux.

Oj a teraz na naszych ekranach roztrzaskany bolid Cadillaca, to Maciej Bednarczyk, realiztor pokazuje nam powtórkę, Lebron wyszedł za szeroko w ''Copse'' i jak kilku kierowców przed nim złapał spina, stracił panowanie nad bolidem i roztrzaskał się o bandy, ale jak słyszymy...

Maciej Bednarczyk Team Radio:....Lebron jesteś cały, jesteś cały??!!!

...tak wszystko ze mną ok, szkoda dobrych punktów, wybaczcie panowie.....

wszystko w porządku z kierowcą Cadillaca, i zostanie sklasyfikowany na P8 gdyż ukończył 75% długości wyścigu.

Na 32 okrążeniu do swoich mechaników zjeżdża Empidi, i dzięki temu na P2 awansuje VeF, ale teraz na świeższych oponach, kierowca Skya będzie z pewnością gonił ze wszystkich sił za kierowcą Haasa.

Okrążenie później Empidi jest już tuż za VeFem, w zakręcie ''Priory'' przypuszcza atak, w ''Brooklands'' jadą bok w bok, ale w ''Luffield'' i ''Woodcote'' kierowca Skya jest już przed kierowcą Haasa i awansuje na P2.

I na naszych ekranach widzimy Satcha, kierowca Ferrari pojechał dzisiaj fantastyczny wyścig i od początku pokazywał, że będzie się liczył w walce o najwyższy stopień podium, wyjeżdża teraz z ''Woodcote'' i jest zwycięzcą Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone, które było 8 Rundą eliminacji Dziesiątego Sezonu Ligi rFanatic, jako 2 na metę wjeżdża Empidi z prawie 34 sekundową startą a podium uzupełnia Vef, dalej mamy Lucasa, NeverGiveUpa, Norberta, Dawida Kukurowskiego i sklasyfikowanego na P8 Maciej Bednarczyka.

Satch Team Radio:...Satch jesteś zwycięzcą Grand Prix Wielkiej Brytanii complimenti (gratulacje), świetny wyścig, pojechałeś rewelacyjnie Avanti Ferrari....

..taaaak jeeeest!!!!!! Wielka Brytania nasza, świetna praca całego zespołu, dzięki za ten samochód Avanti Ferrari!!!!!!........

Dzięki dzisiejszym 1 i 4 miejscu Ferrari odrobiło starty w „konstruktorce'' i teraz wyprzedzają Cadillaca o 13 punktów, z kolei w Klasyfikacji Generalnej Satch odskoczył Empidiemu na 10 pkt a Bosli, ze względu na jego nieobecność na Silverstone, już na 20, z kolei czwarty Maciej Bednarczyk traci już 36 pkt i jeśli Satch będzie dojeżdżał w każdym kolejnym wyścigu na podium, tak jak robił to w ostatnich 5 wyścigach, to ciężko będzie Lebronowi obronić tytuł Mistrzowski z poprzedniego sezonu.

 

 

To tyle z brytyjskiego Silverstone, kończymy naszą relację i zapraszamy państwa już w najbliższy weekend 4-6-11.2016 roku na kolejną, już 9 rundę Eliminacyjną Ligi rFanatic, którą będzie Grand Prix Belgii na kolejnym legendarnym torze Spa-Francorchamps który jest położony w malowniczych Ardenach, na którym pogoda wcale nie rzadko płatała figla kierowcą, czy pokrzyżuje plany i tym razem przekonamy się już w najbliższy weekend, na który:

 

 

Serdecznie Wszystkich Zapraszamy

 

2016-11-01 21:07:05 Czytano 467

British GP - Qualify

P. Kierowca Bolid Czas okr. Strata Odstęp Okr.
1. MarQ Haas 1:14.169 --- --- 14
2. Maciej Bednarczyk Cadillac 1:14.335 +0.166 +0.166 16
3. Satch Ferrari 1:14.628 +0.459 +0.293 15
4. EmPiDi Sky 1:14.772 +0.603 +0.144 12
5. Vef Haas 1:15.031 +0.862 +0.259 16
6. adrianchelsea Cadillac 1:15.266 +1.097 +0.235 15
7. Norbi VW RBR 1:15.751 +1.582 +0.485 14
8. Dawid Kukurowski Cadillac 1:15.762 +1.593 +0.011 15
9. Never Give Up ^^ VW RBR 1:15.872 +1.703 +0.111 15
10. Lucas Ferrari 1:16.173 +2.004 +0.300 14
11. Mad Sano 1:18.756 +4.587 +2.584 12
107% najlepszego czasu - 1:19.361
Raport z sesji

British GP - Race

P.KierowcaBolidOkr.StrataOdstępPit-Stop
1. Satch Ferrari35------2
2. EmPiDi Sky35+33.770+33.7702
3. Vef Haas35+35.860+2.0902
4. Lucas Ferrari35+59.260+23.4002
5. Never Give Up ^^ VW RBR34+1 lap+1 lap3
6. Norbi VW RBR34+1 lap+8.0803
7. Dawid Kukurowski Cadillac33+2 lap+1 lap3
8. Maciej Bednarczyk Cadillac30+5 lap+3 lap2
9. MarQ Haas9+26 lap+21 lap1
10. Mad Sano8+27 lap+1 lap0
107% najlepszego czasu - 1:21.001
Raport z sesji

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.
  Standings
  1 Satch 141
  2 EmPiDi 116
  3 Bosla 97
  4 Maciej Bednarczyk 83
  5 adrianchelsea 67
  6 Lucas 54
  7 Dawid Kukurowski 43
  8 Okti123 28
  1 Ferrari 244
  2 Cadillac 193
  3 Sky 144
  4 VW RBR 106
  5 Haas 45
  6 Razer 18
  7 Sano 17
  8 Proton 15
  Pogodynka więcej
  DZIŚ
  4%
  JUTRO
  0%
  PON
  0%
  WTO
  0%
  Recently online
  klix
  28 days
  Patryk913
  31 days
  Patryk T.
  38 days
  TADEO
  43 days
  Multimedia
  Liga rFanatic YouTube

  Liga rFanatic @YouTube

  Watch
  Last posts