rFanatic.pl - Internetowa Liga Wyścigowa Logo
Zamiana-miejsc

Zamiana miejsc

Wymiana kierowców na linii Ferrari <-> Volkswagen Red Bull Racing

Dzisiejszym późnym popołudniem, na specjalnie zwołanej przez zespoły Ferrari i Volkswagen Red Bull Racing, konferencji prasowej oba zespoły ogłosiły szokującą wiadomość.

Już sam fakt, że oba zespoły zwołały wspólną konferencję prasową, zwiastowało, że informacja przekazana do wiadomości publicznej nie będzie zwykłą konferencją przed kolejnym weekendem wyścigowym.

Szefowie obu ekip poinformowali, że na zasadzie wymiany pomiędzy Ferrari a Volkswagen Red Bull Racing, dotychczasowy lider Brytyjskiego zespołu, a mianowicie Satch, przeniesie się do zespołu z Maranello, a w drugą stronę powędruje Norbert.

Dziwi fakt, że Volkswagen puścił swojego zawodnika do jednego ze swoich największych rywali, w kuluarach mówi się, że zespół Ferrari obrał sobie za cel zdobycie tytułów mistrzowskich zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i konstruktorskiej, a na Mistrza Sezonu 10 chcą wykreować właśnie Satcha.

Szefowie obu ekip podczas konferencji prasowej nie szczędzili sobie pochwał i wierzyli w to, że obaj kierowcy będą sobie radzić jeszcze lepiej w nowych teamch, niż w poprzednich.

W Ferrari na pewno nie muszą się martwić o postawę Satcha, skoro kierowca ten, potrafił wycisnąć z Volkswagena, aż tyle to wszyscy wkoło zastanawiają się czy czasami nie zadomowi się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej na stałe jeżdżąc w zespole z Maranello.

Według Szefów VW RBR, będący ostatnio w słabszej dyspozycji Norbert potrzebował właśnie czegoś takiego, uważają, że będąc pod stałą presją ze strony Ferrari, młody kierowca nie mógł w pełni rozwinąć swoich skrzydeł i po prostu mógł spalić się psychicznie. Brytyjczycy uważają, że Norbert bez problemu odbuduje swoją dyspozycję z poprzedniego sezonu i pokaże Ferrari jak wiele straciło pozbywając się takiego kierowcy jak on.

Co przyniesie przyszłość? Czas pokażę, ale myślę, że prawdziwą próbę sił pomiędzy oboma zespołami zobaczymy dopiero za tydzień na Silverstone, ponieważ tego tygodniowy wyścig na Algarve jest uważany za istną loterię, więc każdy zespół może tam mnóstwo zyskać ale i stracić.

 

A oto jak do zaistniałej sytuacji odnieśli się sami zawodnicy:

Satch (Ferrari):

Bardzo się cieszę z podpisania kontraktu z zespołem Ferrari. Odbyłem podróż do fabryki w Maranello, aby sprawdzić nastroje w ekipie. Co ciekawe, spotkałem wielu polskich mechaników, w tym Januszy z którymi miałem przyjemność pracować w VW RBR. Mam nadzieję, że nasza współpraca okaże się owocna i pomogę w zdobyciu tytułów w obu klasyfikacjach.

Norbert (Volkswagen Red Bull Racing):

Co tu dużo mówić stało się to co zawsze chce unikać czyli zmieniać zespół w środku sezonu . Niewątpliwie taka zmiana wpłynęła na moją psychikę , nieznacznie ale jednak wpłynęła , jednak życie toczy się dalej , reprezentuje teraz barwy nowego zespołu , mam teraz nieco inne cele , a co do przyczyn zakończenia mojej współpracy z Ferrari nie chciałbym się rozwodzić bo to są jednak sprawy prywatne .

 

2016-10-21 18:02:11 Czytano 488

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.
  Standings
  1 Satch 141
  2 EmPiDi 116
  3 Bosla 97
  4 Maciej Bednarczyk 83
  5 adrianchelsea 67
  6 Lucas 54
  7 Dawid Kukurowski 43
  8 Okti123 28
  1 Ferrari 244
  2 Cadillac 193
  3 Sky 144
  4 VW RBR 106
  5 Haas 45
  6 Razer 18
  7 Sano 17
  8 Proton 15
  Pogodynka więcej
  DZIŚ
  4%
  JUTRO
  0%
  PON
  0%
  WTO
  0%
  Recently online
  klix
  28 days
  Patryk913
  31 days
  Patryk T.
  38 days
  TADEO
  43 days
  Multimedia
  Liga rFanatic YouTube

  Liga rFanatic @YouTube

  Watch
  Last posts